Па-над двухпавярховым, Глядзіць Ці Вялікі
Там вельмі шмат, каб убачыць у паездцы ў Лондан, і асабліва на першай паездкі ў горад. Прымаючы аўтобус з'яўляецца адным з самых простых спосабаў, каб атрымаць добры выгляд Лондана без асаблівых клопатаў і выдаткаў; усё, што вам трэба зрабіць, гэта высветліць, які маршрут вы хочаце ўзяць і пакінуць ваджэння для іх у той час як вы паглядзець на сцэне. Лондан асвятляў больш за 700 аўтобусных маршрутаў, і многія падарожжа мінулага некаторыя са знакавых славутасцяў горада. У якасці бонуса, многія з аўтобусаў двухпавярховыя, і што выдатны выгляд вы атрымаеце на верхняй палубе. Гэты спіс засяроджваецца на маршрутах у цэнтры Лондана, толькі і ўключае ў сябе спасылкі на поўны гід, які акругляецца да ўсіх славутасцяў, уключаных у маршрут, а таксама карысныя парады і дадатковая інфармацыя.
Лонданскія аўтобусы больш не прымаюць наяўныя тарыфаў, так што вам спатрэбіцца Oyster карта загружаецца з дастатковай крэдытам або TravelCard. Вы маглі б таксама разгледзець магчымасць выкарыстання бескантактавы аплатнай карты для аплаты транспарту Лондана .
Калі вам не хапае часу , і вы хочаце , каб гарантаваць , што вы бачыце ўсё вялікія славутасці ў Лондане, лепш за ўсё гэта класічны Big Bus Tours кругавой маршрут.
01 з 08
No. 11 Route
Гэты маршрут аўтобуса з'яўляецца ідэальным адзін, каб прыняць, калі гэта ваша першая паездка ў Лондан. Ключавой ўчастак маршруту № 11 пачынаецца на станцыі Liverpool Street і заканчваецца на станцыі Вікторыя. Ён праходзіць праз горад Лондан і міма такога абавязкова бачыць , як Сабор Святога Паўла , Трафальгарская плошчу ў палатах Парламента і Вестмінстэрскае абацтва .
02 з 08
No. 9 Route
Лепшы ўчастак маршруту № 9 пачынаецца ў Кенсінгтон і заканчваецца на краі Ковент-Гарден. Ён праходзіць міма Каралеўскага Альберт - Хола і Гайд - парку, уздоўж Пікадзілі, міма палаца Сэнт - Джэймс і Трафальгарскай плошчы .
03 з 08
No. 73 Route
No. 73 Маршрут пачынаецца на станцыі Вікторыя і заканчваецца ў Стоўк Newington на паўночным усходзе Лондана. Ён праходзіць міма садоў Букінгемскага палаца, Wellington Arch, Гайд-Парк, Marble Arch, разам са ўсёй даўжыні вуліцы Оксфард-стрыт і праз Ислингтона.
04 з 08
No. 26 Route
№ 26 маршрут пачынаецца ў Хакни Уік ва ўсходнім Лондане і заканчваецца ў Ватэрлоо у South Bank . Ён праходзіць праз Хакни і Лонданскага Сіці перад паездкай праз Мост Ватэрлоо для фантастычны выгляд з абодвух бакоў.
05 з 08
No. 24 Route
№ 24 маршрут пачынаецца ў Хэмпстэд - Хіт ў паўночнай частцы Лондана , і ўецца ў Пимлико, недалёка ад Tate Britain . Ён праходзіць праз Камден і Трафальгарскай плошчы, а таксама плошчы Парламента, дзе вы атрымаеце ўяўленне аб палатах Парламента і Вестмінстэрскага абацтва.
06 з 08
RV1 маршрут
Маршрут RV1 пачынаецца ў Таўэр - Хіл, недалёка ад Лонданскага Таўара , і заканчваецца ў Ковент - Гарден. Шлях злучае Вежа Лондана да Лонданскага моста і Баро рынку, праз Таўэрскі мост і Ватэрлоо і Саўт - Бэнк ў Ковент Гардэн.
07 08
139 Route
Гэты маршрут пачынаецца ў Заходнім Хэмстада і праходзіць праз іншыя прэстыжныя North London раёнах, у тым ліку Сэнт-Джонс Вуд, дзе вядомы Abbey Road пешаходнага пераходу можна знайсці, перш чым адправіцца па Оксфард і Рыджэнт-стрыт, праз Пікадзілі і вакол Трафальгарскай плошчы, і заканчваючы Waterloo з цудоўным відам з моста Ватэрлоо.
08 з 08
Месцазнаходжанне Лондан Манаполія
Наведвальнікі ў Лондан часта хадзіць месцы дошкі Лондана Манаполіі. Гэта прасцей, калі ўзяць аўтобус на гэтыя чатыры маршрутаў, якія будуць весці вас міма ўсіх месцаў дошкі Манаполіі. Гэтыя маршруты ўсё падлучэння. Злавіць № 205 на Marylebone станцыі № 78 на станцыі Liverpool Street, № 72 у Олд-Кент-роўд, і № 23 на Фліт-стрыт. Калі вы хочаце скарочаны тур, выбраць № 23, дзе вы будзеце Алтын і нахілу ў мінулым ільвінай долі імёнаў борта Манаполіі толькі на гэты адным маршрут.