Транзітная сістэма Around Вашынгтон, акруга Калумбія
Иркуляционный DC забяспечвае недарагое, частае аўтобусная вакол Вашынгтона , акруга Калумбія . Гэта адносна новая паслуга шыны павялічвае даступнасць Вашынгтон, DC славутасці і робіць яго больш лёгкім для наведвальнікаў, федэральных служачых і мясцовых жыхароў, каб атрымаць вакол цэнтра горада. Иркуляционный DC ўяўляе сабой партнёрства паміж DDOT, Вашынгтон Metropolitan Area Transit Authority (WMATA) і Surface Transit DC, Inc.
З моманту свайго запуску ў 2005 годзе иркуляционный істотна ўзрос, які дапаўняе Metro аўтобусных і чыгуначных паслуг і падключэння многіх раёнаў акругі Калумбія і дзейнасці цэнтраў. Кожны маршрут мае розныя гадзіны, кожны з якіх на аснове попыту на плошчу. (Заўвага гадзін ніжэй могуць быць змененыя)
Цыркуляцыйныя Маршруты DC
- Нацыянальны Молі - Гэты маршрут пачынаецца на Union Station, праходзіць уздоўж Луізіяны авеню, NE, і завесы вакол National Mall праз Madison Drive, SW; Канстытуцыя Avenue, NW; Заходні басейнавымі Drive, SW; Ohio Drive, SW; і Jefferson Drive, SW. Служба мае 15 прыпынкаў, у некалькіх кроках ад самых папулярных славутасцяў раёна, уключаючы Мемарыял Лінкольна Томас Джэферсан Мемарыял, Нацыянальны музей Смитсоновского інстытута натуральнай гісторыі і Нацыянальны музей амерыканскай гісторыі, Нацыянальная галерэя мастацтваў і Капітолій ЗША. Гадзіны працы: (кастрычнік-сакавік): Будні 7 раніцы - 7 вечара; Выходныя дні 9 раніцы - 7 вечара;
(Красавік-верасень): Будні 7 раніцы - 8 вечара; Выходныя дні 9 раніцы - 7 вечара.
- Dupont Circle - Georgetown - Рослин - Маршрут пачынаецца ў 19 Street NW і N - стрыт. у Dupont Circle, падарожнічае па М-стрыт прыпынак некалькі разоў па шляху ў Джорджтаўн, а затым на станцыю метро Rosslyn, дзе завесы ў зваротным кірунку. Гадзіны працы: нядзеля - чацьвер: 7 раніцы - Поўнач; Пятніца і субота: 7 раніцы - 2 раніцы.
- Georgetown - Union Station - Аўтобус пачынаецца ў Вісконсін авеню і 35 - й стрыт, падарожнічае па Вісконсін на М - стрыт на Пенсільванія - авеню да Кей - стрыт, Нью - Ёрк - авеню і ўздоўж Масачусэтс - авеню ў Union Station , дзе ён спыняецца на ўзроўні шыны ў гаражы, даступны з мезаніне станцыі. Гадзіны працы: Штодня: 7 раніцы - 9-й вечара.
- Union Station - Navy Yard - Гэты маршрут пачынаецца на Columbus Circle перад Union Station і праходзіць праз Капітоліі на суднаверф ў Нью - Джэрсі авеню і M - стрыт. Гадзіны працы: (кастрычнік-сакавік): Будні 6 раніцы - 7 вечара; (Красавік-верасень): Будні 6-й раніцы - 9-й вечара
Суботу 7 раніцы - 9-й вечара. - Вудли Парк - Адамс Морган - McPherson Square - Гэты маршрут пачынаецца на Канэктыкут - авеню і 24 - й стрыт і працякае праз Адамс Морган заканчваецца на плошчы Мак Ферсон. Гадзіны працы: нядзеля - чацьвер: 7 раніцы - Поўнач; Пятніца і субота: 7 раніцы - 3:30 раніцы
См цыркуляцыйнай карты
Кошт і аплаты
Цыркуляцыйны аўтобус каштуе $ 1 пракоціць, $ 0,50 для пажылых людзей.
- Наяўныя - Дакладныя змены
- SmarTrip Card - farecard метрапалітэна
- Пераход ад Metrobus або паміж циркулятором з шын бясплатна на працягу двух гадзін
- Купля квіткоў наперадзе ў метрах тарыфу або стаянкі метрах на циркуляторе аўтобусных прыпынкаў. Машыны прымаюць змены або крэдытныя карты
Вэб - сайт: www.dccirculator.com